10.09.2018

Noorteseire aastaraamatu „Noored ja osalus“ arutelukonverents 21. septembril 2018 Erinevate Tubade Klubis

Noorteseire aastaraamatu „Noored ja osalus“ arutelukonverents toimub 21. septembril 2018 Erinevate Tubade Klubis

Noorte osalus on teema, millest palju räägitakse. Ühelt poolt kõneldakse noorte kaasamisest, teisalt ka nende väidetavast passiivsusest. Osalus on olulisel kohal valmivas Euroopa Liidu Noortestrateegias ning ka Eesti strateegilistes dokumentides. Kodanikuosaluse uurimused püstitavad küsimusi, toovad esile õppetunde ja otsivad lahendusi. Millised tüüpi kodanikud on tänased Eesti noored? Millist rolli võib mängida ühiskondlikus aktiivsuses sotsiaalmeedia? Kuidas erinevaid noori paremini kaasata? Nendele ja teistele küsimustele otsitakse vastuseid Noorteseire aastaraamatus ning samadel teemadel arutletakse ka 21. septembril Erinevate Tubade Klubis (Telliskivi 60-A1-65).

Olete oodatud nendel teemadel kaasa mõtlema. Ühise diskussiooni eesmärk on esile tuua nii noorte endi kui nende elu kujundajate vaatenurki ning sõnastada soovitusi noorte suurema kaasatuse ja mõistmise tugevdamiseks Eestis. Iga osaleja saab kingituseks ka värske Noorteseire aastaraamatu.

Konverents algab hommikukohviga kell 11.00. Avakõnedele järgneb aastaraamatu esitlus, pärast lõunasööki toimub arutelu töörühmades ning konverentsi võtab kokku ekspertide avatud diskussioon. Päeva juhib Eesti Noorteühenduste Liidu juhatuse esimees Roger Tibar.

Osalema on oodatud kõik noortevaldkonna spetsialistid ja noored, seega palume edastada võimalusel kutse ka oma kolleegidele ja teistele huvitatutele. Kuna kohtade arv on piiratud, palume osaluse kinnitamiseks täita registreerimisvorm hiljemalt 7. septembriks aadressil https://www.tlu.ee/form/noorteseire-aastakonverents-2018.

Konverentsi korraldab Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituut koostöös Eesti Noorsootöö Keskuse, Haridus- ja Teadusministeeriumi ja Eesti Noorteühenduste Liiduga.

Programm

11.00 Registreerumine, kohvi- ja pudrulaud
11.30 Avakõne haridus- ja teadusminister Mailis Reps
12.00 – 13.00 Noorteseire aastaraamatu esitlus ja diskussioon Airi-Alina Allaste, Raili Nugin, Anu Toots ja Maie Kiisel
13.00 – 14.00 Lõunasöök
14.00 – 15.00 Arutelud töörühmades, mis keskenduvad noorte kaasamise ja osaluse erinevatele tahkudele
15.00 – 16.00 Fishbowl paneel “Kuidas osaleb tänane noor?” juhib Roger Tibar

Edasi uudiste arhiivi